Home » CRĂCIUN ÎN INIMILE NOASTRE

CRĂCIUN ÎN INIMILE NOASTRE

Luni, 15 decembrie 2014, elevii claselor a IV-a B și a VI-a B de la școala noastră, împreună cu doamnele dir. prof. Bradea Lucia-Corina, p.i.p.p. Bot Gabriela și prof. Barta Melinda au participat la o activitate intitulată “Crăciun în inimile noastre”. Această activitate face parte din cadrul parteneriatului educaţional cu Liceul Special pentru Deficienți de vedere, reprezentată prin director prof. Cziker Roxana. Activitatea a cuprins: confecţionarea de ornamente, colinde, prezentarea alfabetului Braille şi a modalităţilor de scris- citit Braille, împodobirea a doi brăduţi.
Alături de elevii din şcoala noastră, au participat la activitate elevii din clasa a IV-a (coord. prof. Cauacean-Rosi Cristiana) de la Liceul Special pentru Deficienți de vedere

https://www.facebook.com/pages/Liceul-Special-pentru-Deficien%C5%A3i-de-Vedere-Cluj-Napoca/636344253091148