Home » Reuniune de proiect Spania

Reuniune de proiect Spania

Prezentare Generală Obiectivele si tematica proiectului Reuniune de proiect Cluj Euro-gradina Reuniune de proiect Turcia Uniunea Europeană și Drepturile Copilului Reuniune de proiect Spania Voluntariat The School Around the Garden Drepturile Copilului Puzzle UE

Implicarea Şcolii Gimnaziale ,,Emil Isac” în proiectul multilateral Comenius, proiect desfăşurat în perioada 2012 – 2014, denumit ESRA – European Schools Rock Around alături de Spania, Turcia şi Suedia ne-a adus încă o dată satisfacţie profesională şi împlinire sufletească, datorită vizitei celor 4 cadre didactice şi a celor 4 elevi la şcoala parteneră din Lupion, Spania în perioada 11- 15 noiembrie 2013.

Am fost deosebit de încântaţi de căldura cu care gazdele ne-au primit. Activităţile pe care le-am realizat împreună cu partenerii noştri s-au dovedit a fi o experienţă de neuitat atât pentru elevi cât şi pentru dascăli.