Home » Săptămâna prevenirii criminalității

Săptămâna prevenirii criminalității

În perioada 29 septembrie-3 octombrie 2014 s-a desfășurat la nivel național a IX-a ediție a SĂPTĂMÂNII PREVENIRII CRIMINALITĂȚII. Activitățile au fost organizate de ISJ în colaborare cu Inspectoratul de Poliție Cluj, în Piața Unirii, având ca scop prevenirea victimizării minorilor prin oferirea  unei alternative elevilor de a petrece timpul liber prin activității sportive. Elevii Școlii Gimnaziale „Emil Isac” au participat alături de elevi din 13 școli din municipiu Cluj-Napoca la demonstrații ale echipei de majorete ale UMF –ului, activități sportive: jocuri de baschet, tenis de masă, fotbal-unde au obținut premiul I  în finala pe echipe. La  această activitate elevii claselor a VI-a B și a VII-a A au relaționat cu colegi din alte școlii și s-au implicat în toate activitățile propuse de organizatori.