Şcoala Gimnazială „Emil Isac” este o şcoală în mijlocul comunității, care urmărește creșterea calității în educație prin deschiderea către valori europene și formarea competențelor de punere în valoare a acestora, pentru a putea răspunde cerințelor unei societăți bazate pe cunoaștere și dezvoltare de competențe.

Scopul fundamental al Şcolii Gimnaziale „Emil Isac” este de a furniza servicii de calitate, o educație bazată pe principii democratice și valori europene, dezvoltând la elevi competențele funcționale esențiale în scopul unei orientări școlare și profesionale optime, astfel încât elevii și părinții să fie părtași la succes.

Integritate: Acționăm cu integritate în munca noastră, în alegerile noastre și în relațiile noastre.

Responsabilitate: Angajamentul nostru față de responsabilitate începe cu viețile și acțiunile noastre individuale și se extinde spre exterior în serviciul comunităților, atât locale, cât și globale.

Curiozitate: Apreciem curiozitatea. Cultivăm și celebrăm dorința de a cunoaște, de a face, de a pune în discuție, de a reexamina și de a îmbunătăți.

Grijă: Învățăm cel mai bine într-un mediu afectuos, în care respectul și incluziunea fac posibile cele mai profunde forme de creștere intelectuală, emoțională și de caracter.

Află mai multe despre cum ne îndeplinim obiectivele

studiind oferta noastră educațională

precum și parteneriatele și proiectele extracurriculare de care beneficiază atât elevii noștri cât și corpul didactic

VEZI OFERTA EDUCAȚIONALĂ