A Calendar Connects Europeans Together

Anul școlar trecut, elevii clasei a VII-a A au fost implicați într-un proiect eTwinning, denumit a Calendar Connects Europeans Together.

La proiect, pe lângă elevii noștri din România, au mai participat elevi din Grecia, Polonia și Italia. S-au realizat de-a lungul anului școlar mai multe activități de colaborare, dar ideea principală a proiectului a fost aceea de a crea un calendar care cuprinde denumirile anotimpurilor, lunilor și zilelor în limba engleză și în limbile țărilor participante la proiect.

Rezultatul final se poate consulta aici: accesează link

Reușita proiectului s-a concretizat prin obținerea Certificatului Național de Calitate, premiu foarte important Agenția Națională pentru Programe Comunitare în Domeniul Educației și Formării Profesionale- Echipa NSO-România.